Київ
Київ
Вінниця
Дніпро
Донецьк
Житомир
Запоріжжя
Івано-Франківськ
Кіровоград
Луганськ
Луцьк
Львів
Маріуполь
Миколаїв
Одеса
Полтава
Рівне
Севастополь
Суми
Тернопіль
Ужгород
Харків
Херсон
Хмельницький
Черкаси
Чернівці
Чернігів
Укр
Задати питання
0
0

Термін експлуатації та зносу шин

Шини є найважливішим елементом, що забезпечує продуктивність, безпеку та ефективність нашого автомобіля. Але як визначити, коли настав час міняти шини?

Як дізнатися знос шин автомобіля

Шини є найважливішим елементом, що забезпечує продуктивність, безпеку та ефективність нашого автомобіля. Але як визначити, коли настав час міняти шини?

Шини не тільки забезпечують рух автомобіля вперед, а й служать основним засобом контакту з дорогою, і їхній стан може істотно вплинути на безпеку руху. Хоча багато хто знає, що необхідно перевіряти шини на наявність очевидних пошкоджень, таких як порізи або удари, в їхньому обслуговуванні є щось більше, ніж здається на перший погляд. Давайте розберемося в цьому докладніше.

Термін служби виробів

Усі шини старіють, навіть якщо вони не використовуються часто. Основний компонент - гума - з часом зазнає змін. З віком гума втрачає свою еластичність. Це означає, що замість того, щоб підлаштовуватися і відновлювати свою форму, вона стає жорсткою, як пластик. Відповідно, старі шини можуть не так ефективно зчіплюватися з дорогою, особливо на поворотах, що призводить до збільшення гальмівного шляху.

Для забезпечення безпеки рекомендується не використовувати шини, старші за 6 років від дати їх виготовлення. Цікаво, де знайти цю дату? Перевірте, чи немає на боковині шини букв "DOT", що позначають Міністерство транспорту США. Останні чотири цифри, що йдуть за цими літерами, вказують на тиждень і рік виробництва.

Однак слід пам'ятати, що зовнішні чинники, такі як сонячне світло, перегрів і вплив нафтопродуктів, можуть ще більше прискорити процес старіння.

Знос гуми під час поїздок

Кожна поїздка, якою б короткою вона не була, призводить до певного зносу шин. Кожне прискорення, гальмування або різкий поворот призводять до того, що шина втрачає незначну частину себе. З часом все це накопичується і призводить до зменшення глибини протектора, яка відіграє важливу роль у збереженні зчеплення з дорогою, особливо на мокрій поверхні.

Ось, для прикладу малюнок - область контакту шини з поверхнею, на якій є прошарок води глибиною всього 3 мм. Як бачите - залежно від глибини протектора і швидкості, контакт шини з дорогою зменшується. Подивіться:

Наочне уявлення того, як глибина протектора впливає на контакт шини з мокрою дорогою, показує, що навіть напівзношена шина з глибиною протектора 3 мм, що рухається зі швидкістю 125 км/год, практично повністю втрачає контакт з дорогою.

Більш того, роль протектора стає ще більш значущою для зимових шин. Порівняння показує, що якщо нова шина може одразу зупинитися на снігу, то напівзношена може продовжувати рухатися зі швидкістю понад 27 км/год, а для повної зупинки їй потрібно ще 14 метрів. А повністю зношена - ще плюс 12 метрів! 

Щоб допомогти водієві визначити ступінь зносу, шини оснащуються індикатором зносу протектора (TWI). Для літніх шин TWI становить 1,6 мм - це мінімально допустима глибина протектора. Для зимових шин, навпаки, передбачена додаткова глибина протектора - 5 мм.

Правильне зберігання і догляд за шинами

Крім старіння і зносу, стан ваших шин може помітно погіршитися через неправильне зберігання або догляд. Ось кілька порад для продовження терміну служби ваших шин:

  • Зберігайте в темному і сухому місці. Прямі сонячні промені та висока вологість можуть прискорити процес старіння гуми.
  • Масло, паливо та інші хімікати можуть пошкодити гуму, роблячи її менш еластичною.
  • Недостатній або надлишковий тиск може призвести до нерівномірного зносу.
  • Неправильне балансування може спричинити надлишковий знос у певних частинах шини.

Крім регулярної перевірки стану шин, правильне зберігання і догляд можуть значно збільшити термін їхньої служби і забезпечити вашу безпеку на дорозі.

Прикінцеві висновки

Шини відіграють ключову роль у забезпеченні нашої безпеки на дорозі. Регулярно перевіряйте шини на наявність ознак старіння і зносу і пам'ятайте, що не слід використовувати шини старше 6 років. Пріоритетом для вас є безпека, а також своєчасна заміна зношених шин. Усім безпечного водіння!

наш блог

Читайте також

Всесезонні шини. Практичний вибір?
10.10.2023
Всесезонні шини. Практичний вибір?
Всесезонка. Всесезонні шини. Як використовувати безпечно та ефективно. Які види таких шин бувають. Чому це не завжди найркащій вибір.
читати докладніше
Шини Laufenn новий старий бренд. Що це та звідки
10.10.2023
Шини Laufenn новий старий бренд. Що це та звідки
Давайте познайомимося з цим брендом Laufenn. Що це? Що від нього очікувати а що ні?
читати докладніше